Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Kentsel Dönüşümde Son Söz Vatandaşın

Kentsel Dönüşümde Son Söz Vatandaşın

Bakan Murat Kurum’dan kentsel dönüşümle ilgili önemli açıklama, ”Vatandaşımızın istemediği, el birliği çıkmadığı hiçbir işleme izin vermeyiz”

VATANDAŞIN İSTEMEDİĞİNİ BİZDE İSTEMEYİZ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Bakan Yardımcısı Fatma Varank ile Mardin’in ilçesi Yeşilli’de incelemelerde bulundu. Yeşilli Belediye Başkanlığı önünde, kentsel dönüşüm projesi kapsamında mağdur edildiklerini öne süren grupla görüşen Kurum, mağdur edildiklerini düşünen vatandaşların sorunlarını dinledi. Bakan Kurum’un ”Vatandaşımızın istemediği, el birliğiyle çıkmayan hiçbir işleme izin vermeyiz. Vatandaşın anlaşmadığı bir sürece biz dahil olmayız. Bunun da yapılmasına müsaade etmeyiz.” sözleri vatandaşlarca memnuniyetle karşılandı.

KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ YERİNDE İNCELEDİ

Bakan Kurum ve beraberindeki heyet kentsel dönüşüm projenin uygulandığı mahallelerde incelemelerde bulundu. İnceleme esnasında Yeşilli Belediye Başkanı Demir’e “Anlaştıklarımızla alakalı, çoğunluk yüzde 50 olmadığı sürece bu anlaştıklarımızı da yıkmayalım. Sonra bu iş yüzde 10’la başlamış olur, sıkıntı olur, Başkanım duyuyorsun değil mi?” diyen Kurum, Mardin Valisi Mustafa Yaman’a da “Sayın Valim, cami projesini işin genelinden ayırın yani burayı ayrı, yolları ayrı, genel kentsel dönüşümü ayrı yapın.” dedi. Burada da vatandaşların sorunlarını ve taleplerini dinleyen Kurum, ”Biz siyaset yapmıyoruz. Bakıyoruz doğru olan bitene, biz o doğru olanı yapacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

ÖNEMLİ  Kira Yardımı Başvuru Rehberi 2020
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ