Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Kentsel Dönüşümde Kredi Fırsatı

Kentsel Dönüşümde Kredi Fırsatı

Kentsel dönüşümde verilen kredilerde faizler devlet katkısı ile yüzde 1.34’e kadar düşüyor.

KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİ NEDİR?

Kentsel dönüşüm kredisi oturduğumuz binanın yıkılıp yeniden inşa edilmesi için bankaların sunduğu bir kredi ürünüdür. Afet riski altındaki alanların dönüştürülmesi hakkındaki kanun kapsamında sunulan kentsel dönüşüm kredisi afet riski altındaki riskli yapılar için verilmektedir. k

KİMLER KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİ KULLANABİLİR?

Kentsel dönüşüm kredisi afet riski altındaki riskli yapılar için verilebiliyor. Bunun saptanabilmesi için yapının riskli alanda yer alması ya da riskli yapı olduğunun raporlarla tespit edilmiş olması gerekmektedir. Bu kredi ürününden riski yapıda en az 1 yıldır oturan kiracılar ve riskli konut sahibi olup farklı bir konut almak isteyenler faydalanabiliyor.

VAKIFBANK’TA KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİ FIRSATI

VakıfBank sunduğu Kentsel Dönüşüm Konut Kredisinde, 3 ile 120 ay vadeye yüzde 1.75 faiz oranı uygulamakta. Bu oran devlet tarafından sağlanan destekle, A sınıfı verimliliğe sahip konutlara yüzde 0.41, B sınıfı verimliliğe sahip konutlara yüzde 0.37, standart konutlara da yüzde 0.33 oranında düşüyor.

ENERJİ VERİMLİLİĞİNE GÖRE FAİZDE DEĞİŞİYOR

Devlet desteği dahil kentsel dönüşüm konut kredisi faiz oranları A sınıfı verimli konutlar için yüzde 1.34, B sınıfı verimliliğe sahip konutlar için yüzde 1.38, standart konutlar için ise yüzde 1.42 oluyor.

Ayrıca kredi yasasınca A sınıfı verimliliğe sahip konutlar için konutların değerinin yüzde 90’ına B sınıfı verimliliğe sahip konutların değerinin ise yüzde 85’ine kadar kadar konut kredisi kullanılabiliyor.

100 BİN LİRA TAKSİT 1.680 LİRA

VakıfBank Kentsel Dönüşüm Konut Kredisi ürünü kapsamında devlet desteği ile beraber A sınıfı verimliliğe sahip konut için 100.000 lira tutarda 120 ay vadeli yüzde 1.34 faiz oranından konut kredisi hesaplama uygulandığında aylık ödeme miktarı 1.680 lira , toplam ödeme tutarı ise 201.000 lira oluyor. 

ÖNEMLİ  Konutun Kredi Değeri Nasıl Belirlenir?
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ