Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Katılım Bankalarından Düşük Oranlı Kredi

Katılım Bankalarından Düşük Oranlı Kredi

Ziraat Bankası’nın başlattığı, Vakıfbank, Halkbank ve İş Bankası’nın da dahil olduğu düşük faizli konut kredi kampanyasına 2 katılım bankasıda dahil oldu

VAKIF VE ZİRAAT KATILIMDA KAMPANYAYA DAHİL OLDU

KONUTDER ile Ziraat’in konut kredisi faizlerini yüzde 0.98’e çektiği kampanyaya bankalardan destek geldi. Vakıf Katılım ve Ziraat Katılım, konut finansmanında 120 aya kadar olan vadelerde aylık kâr oranını yüzde 0.98’e indirdi.

120 AY VADE İÇİN 0,98 KAR ORANI

Vakıf Katılım ve Ziraat Katılım, aktif olarak çalışmakta olan konut üretici firmalarından satın alınacak konutlarla sınırlı olmak üzere aylık yüzde 0.98 kâr oranı ve 120 aya varan vade seçenekleriyle, 500 bin TL’ye kadar konut finansmanı kullanma imkanı sağlanacak.

KONUT STOKUNU ERİTMEK İÇİN SEKTÖRE CAN SUYU

Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, “Gerek uygun maliyetlerle ev sahibi olmak isteyen müşterilerimize destek vermek gerekse konut stokunu eriterek ülke ekonomimizin lokomotif sektörlerinden olan inşaat sektörüne can vermek amacıyla, halihazırda müşterimiz olan ya da kurumumuzla aktif (kredili) olarak çalışan konut üreticisi firmalarından alınacak konutlar için konut finansmanı kar oranımızı 0.98 seviyesine çektik.

“YÜKÜN BİR KISMINI ÜRETİCİ FİRMALAR SIRTLAYACAK”

Yapılan kampanyada konut finansmanı kar oranını aylık yüzde 1.78 olarak belirledik. Konut üreticisi firmaları da kampanyamız kapsamında sorumluluk alarak maliyetin bir kısmını üstlenecek ve bu sayede oran müşterilerimize yüzde 0.98 olarak yansıyacaktır. Kampanyamız sayesinde firmaların elinde bulunan konut stokunun eritilmesine yönelik önemli katkı sağlanırken, bir yandan da konut almak isteyen kişiler düşük maliyetle konut sahibi olma imkanına kavuşacaklar” dedi.

ÖNEMLİ  Konut Satışlarına Kredi Freni

ÜLKE EKONOMİSİNİN LOKOMOTİF SEKTÖRÜ

Ziraat Katılım’dan yapılan açıklamada, “Ülkemiz ekonomisinde önemli bir role sahip olan konut sektörü, bünyesinde barındırdığı istihdam ve etkilediği alt sektörler yanında, ülke ekonomisinin büyüme ivmesi ve yatırım potansiyellerine etkisi ile önemli bir sektördür. Bankamız; hem bankamız ile kredili çalışmakta olan konut üreticisi firmalarımızın hem de bireysel müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte yeni bir kampanya başlatmıştır” denildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ