Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

İstanbul’da Öncelik Kentsel Dönüşüm!

İstanbul’da Öncelik Kentsel Dönüşüm!

Yeni Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İBB Başkanı ve ilçe belediye başkanları ile biraya geldi. Toplantının ana gündem maddesi kentsel dönüşüm ve millet bahçeleri oldu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un başkanlık ettiği toplantıya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, TOKİ Başkanı Ergün Turan, KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım ve Bakanlık bürokratlarının katıldığı toplantıda, Üsküdar Çamlıca Camii çevresi ve Fikirtepe kentsel dönüşüm projeleri başta olmak üzere İstanbul’da dönüşüm çalışmalarının son durumu değerlendirildi.

ÖNCELİK YERİNDE DÖNÜŞÜM

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İBB Belediye Başkanı Uysal ve ilçe belediye başkanlarından projelerle ilgili bilgi aldı. Önceliklerinin yerinde dönüşüm olduğunu belirten Bakan Kurum, vatandaşları mağdur etmeyecek, yoğunluk artışının olmadığı formüller üzerinde çalışmalarının sürdüğünü kaydetti.  Bakan Kurum, İstanbulluları ilgilendiren her projenin uygulanma aşamasında vatandaşların taleplerinin mutlaka dikkate alınacağını kaydederek TOKİ, KİPTAŞ ve İller Bankası işbirliğinde dönüşüm çalışmalarının devam edeceğini belirtti.

MİLLET BAHÇELERİ HAYATA GEÇİYOR

Dünyanın en büyük parklarından biri olması amaçlanan ve Atatürk Havaalanı’na yapılacak park alanı başta olmak üzere tüm Millet Bahçesi projelerinin bir an önce hayata geçirilmesi için çalıştıklarını dile getiren Bakan Kurum, çalışmaların tamamlanarak çok yakında uygulama aşamasına geçileceğini kaydetti.

ÖNEMLİ  Kentsel Dönüşümde Muaf Olunan Vergi ve Harçlar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ