Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

İstanbul’a Devasa Kent Ormanı

İstanbul’a Devasa Kent Ormanı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Kemerburgaz’a kurulucak orman, 5 milyon metrekare büyüklüğünde olacak.

Halktan gelen hakıl talepler sonuç vermeye başladı. Hükümet iyice betonlaşan şehirlere hapsolmuş insaların bir nebze nefes almasını sağlayacak projeleri bir bir hayata geçirmeye başladı.

İlk değişiklik Atatürk Havalimanı arsasının konut projeleri ile dolmasını beklerken sürpriz bir şekilde Millet Parkı yapılacağı açıklandı. Hemen ardından ülke genelinde yapılacak Millet Bahçesi haberleri hızla gelmeye başladı.

Son güzel haberse İBB’den geldi Alibeyköy Baraj Gölü’nün kuzeyinde yer alacak 5 miyon metre kareden büyük olacak devasa orman özellikle haftsonları ailesi ile doğada baş başa vakit geçirmek isteyenlerin uğrak yeri olacak.

AVRUPA YAKASI ULUSLARASI KENT ORMANI

Proje kapsamında orman içinde her türlü sosyal konut olacak, kır lokantaları, kır kahveleri, uçurtma atölyeleri, büfe, ibadethane, seyir kulesi, fauna tanıtım alanı, hayvan barınakları, bisiklet kioskları, büfe, satış birimleri ve idari binalar bulunacak.

Ekolojik ve coğrafi veriler de dikkate alınarak, mevcut orman dokusu korunarak ve mevcut flora ile faunaya uyum sağlayan bir tasarım anlayışı ile düzenlenen orman için 8 bin 167 ağaç, 420 bin çalı ve 160 bin yer örtücü dikimi gerçekleştirilecek.

ÖNEMLİ  TOKİ başvurusu nereye yapılacak? E-devlet'ten TOKİ'ye başvurusu nasıl yapılır?
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ