Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

İç dekorasyon kapı modelleri

İç dekorasyon kapı modelleri

Hayatımızın birçok bölümünü geçirdiğimiz evimizde bulunan farklı dekor noktalarından biriside iç kapılarımızdır. Mahremiyetimizi ve hatta bazen güvenliğimizi sağlayan kapılar, kalitesinden modeline göre birçok farklı çeşide ayrılmaktadır. Günümüzde mukavva olarak tabir edilen sıkıştırılmış kâğıttan başlayarak, ham ahşaba kadar sınıflanan kaliteye sahiptirler. Tadilat veya yenileme çalışmalarında iç dekorasyon kapı modelleri ve çeşitleri hakkında yapacağınız araştırma ve alışverişleriniz için sizlere birkaç ufak tüyo vereceğiz. Kapsamlı bir tadilat yapıyorsanız, evinize alacağınız tüm dekor ürünlerinizi kafanızda şekillendirmeli ve ardından bir birleri ile kombine olabilecek tasarımlar seçmelisiniz. Piyasada halen mevcut olan ancak demode olmuş camlı modeller artık tercih edilmiyor. Yeni tasarım kapıların neredeyse tamamına yakınında hiç cam bulunmamakta. Oyma desenli ve komple kapalı kapılar dekorasyon açısından daha şık bir görünüme sahiptirler. Duvarlarınızın renkleri ile zıt renkler seçmeniz, göze hitap eden bir tasarım oluşturmanız yardımcı olabilir. İç dekorasyon kapı modelleri nde kapının kendisi kadar kulp kısmı da önem taşımaktadır. Arka ve ön olmak üzere her kapıda iki adet bulunan kulplar, kapının tasarımını ve rengini göstermesi konusunda son derece önemlidir. Özellikle klasik iç dekorasyon kapı modelleri nde, konsept tasarıma uygun olarak seçeceğiniz kulp modelleri daha egzotik bir görünüm elde etmenize son derece yardımcı olacaktır.

İç dekorasyon kapı modelleri nde kalitenin önemi;

Bir çok farklı maddeden yapılabilen kapılar, yukarıda da bahsettiğimiz üzere artık sıkıştırılmış kağıt olan mukavvadan dahi yapılmaktadır. Kağıt üzerine yapılan pvc kaplama ile şık bir görünüm elde edilmekte ancak kaliteden oldukça taviz verilmektedir. Evimizin özellikle ıslak zemine sahip bölgelerinde kullanılan bu kalitesiz malzemeler çok kısa sürede deforme olarak zamanla kullanılamaz hale gelmektedir. Örnek olarak; Lavabo ve tuvaletin olduğu bölgede kullanacağınız mukavva kapılar sürekli su göreceği için kısa sürede şişecek ve kapınızın açılıp kapanmasına engel olacak unsurlar meydana getireceklerdir. Size tavsiyemiz plastik malzeme kullanılarak yapılan Amerikan Kapılar ismi ile bilinen ürünleri tercih etmenizdir. Ancak bu ürünler fiyat bakımından diğerlerine kıyasla çok daha yüksek olduğu için, maddi gücünüzün el verdiği ölçekte sırası ile;

ÖNEMLİ  Koltuk takımı seçimi, Renk Uyumu

Amerikan Kapılar, Ahşap Kapılar, MDF Kapılar ve Suntalam kapılar tercih etmenizi öneririz. Son sırada belirttiğimiz suntalam kapıyı tercih etmeniz durumunda üzerine yapılacak olan PVC kaplama kalitesinin kesinlikle yüksek olması kapınızın ömrünü uzatacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ