Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Geniş Ev Dekorasyonu

Geniş Ev Dekorasyonu

Nüfusun hızla artmasıyla birlikte, bir çok şehrimizde metropol hayatına geçişler görülmekte. Bu hayatın en büyük dezavantajlarından biri ise; küçük metrekarelere sahip yaşam alanları. Şehir merkezine yakın olan konutlar, gün geçtikçe bulunmaz hale gelmeye başladı. Daha az toprak alanında daha çok kişi sayısının yaşamasını sağlayan proje arayışına giren müteahhitler ise çözümü evleri küçültmekte buldular. Son zamanlarda mantar gibi çoğalan 1+0, 1+1 veya Stüdyo Daire Tasarımı gibi konseptler beraberinde birçok problemi de getirmiş oldu. Evlerin küçük olması sebebiyle dekorasyon konusunda ince fikirler ve hassas seçimler gerektiren  bu daireler için biraz araştırma yaparak küçük evinizi daha büyük gösterebilmeniz için birkaç ufak püf noktası topladı.

Geniş Ev Dekorasyonu

  • Standart ölçüdeki mobilyaları almaktan kaçının. Talebin artmasıyla birlikte üretici firmalar küçük konutlar için daha küçük ölçeklerde mobilyalar üretmeye başladılar.
  • Kullanacağınız aksesuarlar arasında büyük ölçülerde bir tablo veya bol miktarda ayna kullanmanız, odalarınızın daha geniş gözükmesine yardımcı olacaktır.
  • Evinizdeki tüm odalar her zaman düzenli ve toplu bir şekilde olmalıdır. Dağınık evler geniş dahi olsa dar gözükebilir.
  • Seçim yapacağınız mobilya ürünlerinin açık renkli olması, evinizi ferahlık açısında bir puan daha yükseltecektir.
  • Zemin tasarımını koyu renkli yapmaktan kaçınmayın, açık renkte kullanacağınız mobilya ve duvarlar sayesinde koyu renkli zeminler kombine olarak evinizi geniş gösterebilir.
  • Tek bir amaca hizmet eden eşyaları kullanmaktan kaçının. Küçük metrekareye sahip evlerin en büyük problemi yer sıkıntısıdır. Geniş ev dekorasyonu için üretilen çok amaçlı eşyaları tercih etmeniz yararınıza olacaktır.
  • Zemini olabildiğince az doldurmaya çalışın. Zemin üzerine koyacağınız koltuk, kanepe veya masa gibi öğelerin ayaklı olması odanın daha ferah gözükmesini sağlayacaktır.
  • Kullanmadığınız eşyaları biriktirmekten vazgeçin. Birçok kişi bir gün lazım olur düşüncesiyle eşyalarını saklamaktadır. Küçük evlerde bunun dezavantajı hat safhada yaşanacaktır. Bu sebeple kullanmayacağınız eşyaları, ihtiyaç sahiplerine vermeniz hem sizin hem de ihtiyaç sahipleri için olumlu bir durum haline gelecektir.
  • Geniş evlerin en büyük lüksü olan Misafir odası tanımı ve Misafir Gelirse kelimeleri ile vedalaşın. Geniş ev dekorasyonu yapmak için uğraştığınız evinizde birde misafirlere özel alan ayırmaya çalışırsanız, size yaşayacak yer kalmayacaktır. Bu nedenle kendinizi de bir misafir gibi düşünerek, yaşam alanınızın her zaman temiz ve düzenli olmasına özen göstermelisiniz.
ÖNEMLİ  Duvar Kâğıdı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ