Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Eylül’de Yeni Konut Kampanyası Geliyor!

Eylül’de Yeni Konut Kampanyası Geliyor!

Mayıs ayında 3 kuruluş önderliğinde yapılan konut indirim kampanyası Eylül ayında tekrarlanacak

Sektöre yön veren 3 STK’nın başkanı, GYODER Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin, İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım ve KONUTDER Başkanı Altan Elmas, KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım ve Emlak Konut Genel Müdürü Hakan Gedikli ile bir araya gelerek Eylül ayında yeni bir satış kampanyası için beyin fırtınası yaptılar. Sektörün ileri gelenleri ilkbaharda dernek üyeleriyle güç birliği yaparak gerçekleştirdikleri indirim kampanyasındaki başarılarını vergi ve harç avantajlarının sona ereceği 31 Ekim’den önce tekrarlamak için kolları sıvadı.

BİRLİKTEN GÜÇ DOĞACAK, TÜRKİYE KAZANACAK

Son zamanlardaki döviz kurundaki baskı ve faiz artışlarına rağmen vatandaşlara ulaşabilir rakam ve farklı seçeneklerle konut satışını nasıl yapabilecekleri konusunda istişare yapan emlak sektörü temsilcileri, eylül ve ekim aylarını kapsayacak 60 günlük bir kampanya üzerinde duruyor. “Birlikten Güç Doğacak, Türkiye Kazanacak” kampanyasında olduğu gibi geniş katılımlı planlanan kampanyanın piyasaya canlılık getirmesi için kafa yoran temsilciler önümüzdeki günlerde yeni kampanyayla ilgili bilgilerin netleşeceğini ve kamuoyuna duyurulacağını belirttiler.

ZAMLAR ÖNCESİ SON FIRSAT

Döviz ve maliyetlerdeki artışı artık fiyatlara yansıtmakatan başka seçenekleri kalmadığını açıklayan sektör temsilcileri ancak bu son kampanyada eski fiyatlar üzerinden indirim yapılarak halka arz edileceğini belirterek, “Bu dönem konut alanlar kazançlı çıkacak. Ev sahibi olmak isteyenler planlanan eylül-ekim fırsatlarını değerlendirmelidir. Çünkü yeni başlayacak projelerde bu fiyatlarla satış yapmak mümkün olmayacak. Kampanyanın vergi ve harç avantajı bitmeden yapılacak olması önemli” mesajını verdi.

ÖNEMLİ  İstanbul'da riskli konutların ağır olduğu ilçeler
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ