Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Evini Peşin Alana Büyük İndirim

Evini Peşin Alana Büyük İndirim

Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, peşin alımlarda indirim oranlarının yüzde 30’lara vardığını belirtti.

PEŞİN ÖDEMEYE YÜZDE 30 İNDİRİM

Yüksek faiz ve kur kıskacında sıkışan gayrimenkulde parası olan avantajı yakaladı. İnşaat firmalarının peşin alımlarda yüzde 30’a varan indirim imkanından yararlanan vatandaş; faiz ve dövizden daha fazla kâr yapacağını öngörerek parasını yeniden gayrimenkule yatırmaya başladı. Eş ve dost imkanından yararlanarak evini peşin olarak almak isteyenlerin de sayısında artış var.

500 BİN LİRALIK EVE 150 BİN LİRA İNDİRİM

Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, daha önce yüzde 15’lerde olan peşin alım indiriminin şu an yüzde 30’lara kadar çıktığını söyledi. Oransal olarak senetli satışlar artsa da peşin alımlarda da geçmiş yıllara göre ivmenin yukarı olduğuna dikkat çeken Kabadayı, “Konut alıcısı 500 bin liralık evi 350 bin liraya satın alabiliyor. Bu bir milyon liralık evde 300 bin liralık avantaj demek. Hesabını iyi yapan ve cebinde parası olan birçok alıcı son dönemde biz de dahil birçok firmada tercihini peşin alımdan yana kullanıyor” dedi.

PARASI OLAN İÇİN KONUT ALMANIN TAM ZAMANI

Müteahhitlerin yüksek kur ve yüksek faiz nedeniyle malzemeye gelen hiçbir zammı şu ana kadar fiyatlara yansıtmadığına vurgu yapan İnanç Kabadayı, fiyat artışının kaçınılmaz olduğunu ancak şu anda bunu yapmadıklarını aktardı. Bu durumun tamamen konut alıcısının lehine olduğuna işaret eden Kabadayı, bu nedenle alım için tam zamanı olduklarını sürekli dile getirdiklerini kaydetti. Sektörün kampanyaları ve devlet destekleri de avantajın diğer destekleyici öğeleri olarak sıralandı.

ÖNEMLİ  Alınan Konut İade Edilebilir mi?
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ