Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Evini Faizsiz Almak İsteyenlere 0,64 Oranlı Konut Finansmanı!

Evini Faizsiz Almak İsteyenlere 0,64 Oranlı Konut Finansmanı!

Kamu katılım finans kuruluşları, normalleşme sürecine geçiş ve sosyal hayatın canlanması için vatandaşların finansman ihtiyaçlarını uygun şartlarda sağlayabilmesi amacıyla 4 yeni kredi paketini hayata geçirdi.

Katılım Bankaları Harekete Geçti

Birinci el/sıfır konutlar için azami 12 ay ödemesiz dönemli, 15 yıla kadar vade ve aylık yüzde 0,64 faiz oranıyla konut kredisi imkanı sunulacak.

İkinci el konutlar için azami 12 ay ödemesiz dönemli, azami 15 yıl vade ve aylık yüzde 0,74 faiz oranıyla 

Kamu katılım finans kuruluşlarınca, normalleşmeye geçiş sürecinde sosyal hayatın canlanması için vatandaşların finansman ihtiyaçlarını uygun koşullarda sağlayabilmesi amacıyla dört yeni finansman paketi yürürlüğe alınıyor.

Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım’dan yapılan ortak açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Konut Finansman Oranları Düştü

Birinci el/sıfır veya ikinci el konut alımlarında düşük finansman oranı ve 12 aya kadar ödemesiz dönemi olan 15 yıla varan vade ile finansman imkânı sunulacak.

Bu tarihi imkandan daha geniş kesimlerin istifade edebilmesi için müşteri başına verilebilecek finansman miktarı sınırlandırılmış olup; üç büyük ilimizde (İstanbul, Ankara ve İzmir) finansmana konu olacak konutlar için 750 bin lira, diğer şehirlerimiz için ise en fazla 500 bin liraya kadar finansman kullandırılabilecektir.

Finansman kullanımında yüzde 10’dan başlayan, düşük özkaynak/peşinat oranı uygulanacak. Bu kapsamda birinci el/sıfır konutlar için azami 12 ay ödemesiz dönemli, 15 yıla kadar vade ve aylık yüzde 0,64 finansman oranı ile finansman imkanı sunulacak.

İkinci el konutlar için azami 12 ay ödemesiz dönemli, azami 15 yıl vade ve aylık yüzde 0,74 finansman oranı ile finansman imkanı sunulacak.

ÖNEMLİ  Konut Kredisi Kullanacaklar için Önemli Uyarılar!
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ