Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Evi nasıl daha büyük gösterebilirim

Evi nasıl daha büyük gösterebilirim

Dünya nüfusunun çoğalması ve küçük kentlerin dahi metropol hayatına geçmesiyle birlikte artık daha küçük metre kareye sahip evlerde yaşamaya başladık. Eski yapım binalar her ne kadar geniş olsa da yeni ev sahibi olmak isteyenler artık 160m2 190m2 gibi özellikleri bulmakta güçlük çekiyorlar. Daha küçük evlerde yaşamaya alışmak için bazı küçük dekorasyon hilelerini kullanarak kutu gibi olan evinizi kocaman bir eve dönüştürebilirsiniz.

Evinize ferahlık katmak ve daha geniş gözükmesini istiyorsanız size ilk tavsiyemiz tavan rengi ile duvar rengini aynı olacak şekilde boyamanızdır. Bu sayede tavan daha yüksek gözükerek ortamı geniş gösterecektir. Ancak bunu yaparken koyu tonları kullanmaktan kaçınmalısınız, sizde takdir edersiniz ki oda ne kadar büyük olsa bile siyah veya lacivert gibi bir ton ile boyanırsa insanın ruhunu daraltacaktır. Bu renkler arasında; Şampanya, beyaz, açık sarı, buz mavisi ve kum rengi gibi hem modern hem de açık tonları tercih edebilirsiniz.

Bir diğer önemli konu ise özellikle stüdyo daire geniş göstermek için kullanılan taktiklerden en önemlisi olan çok amaçlı kullanımdır. Çok amaçlı kullanım, evde kullanacağınız eşyaların birden fazla amaca hizmet etmesi demektir. Bir örnek ile açıklayacak olursak; oturma odanıza dikine açılan bir sehpa koyabilirsiniz. Bu sehpa günlük hayatınızda çay, kahve koymak için işinizi görürken diklemesine açıldığı zaman yemek masası haline gelebilir.

Akıllı sehpa

Resimde görüldüğü üzere seçeceğiniz tüm eşyaların kullanım alanlarını genişleterek daha az eşya alabilirsiniz. Bu sayede hem ekonomik ölçüde önemli bir tasarruf sahibi olabilir, hem de evinizin yaşam alanını daraltmamış olursunuz. Mobilya konusunda bir diğer husus ise oturma gruplarıdır. Eğer dar bir odada oturuyorsanız ve oturma grubunuz odayı fazla daraltıyorsa, sırt dayama kısmı olmayan puf şeklindeki koltukları almanızı ve odanızdaki sehpanın şeffaf cam sehpa olmasını tavsiye ederiz. Bu şekilde odanız daha geniş gözükecektir. Yaşam alanınızın dar olduğunu gizlemenin en önemli noktası ise insanların odak noktasını farklı yöne çekmektir. Bunu odanızın en boş duvarına asacağınız bir televizyon ile sağlayabilirsiniz.

ÖNEMLİ  Havuz yapımı ve prefabrik havuz

 

 

Unutmayın ki ; Evi nasıl büyük gösterebilirim sorusunu muhakkak bir gün kendinize soracaksınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ