Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Ev Aydınlatma Fikirleri

Ev Aydınlatma Fikirleri

Yaşam alanlarımızdan en temeli olan evlerimizin temel yaşam unsuru olan aydınlatma çok önemli olmasına rağmen birçoğumuz tarafından hafife alınan ancak son derece önem taşıyan bir konudur. Aydınlatma unsurlarının yerleşiminden tutunda, renk ve gücüne kadar çeşitli maddeler sizin ruhsal ve fiziksel açıdan dinlendirebileceği gibi yanlış seçimlerde yorulmanıza sebep olabilir.

Evinizi aydınlatmak için dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan birisi; ne kadar ışığa ihtiyaç duyduğunuzu belirlemektir. Gereğinden fazla ya da az ışık kaynağı kullanmanız halinde gözleriniz yorulacak, bu yorgunluk bedeninize de vuracaktır.

Evinizi yeterli ve ekonomik şekilde aydınlatabilmenin farklı yöntemleri vardır. Sizlere bahsedeceğimiz bu noktalara gerektiği kadar dikkat eder ve özen gösterirseniz hem ekonomik açıdan hem de sağlığınız açıdan önemli sonuçlar elde edebilirsiniz.

  • Evinizin cephesi ( Eğer imkanınız var ise evinizi seçerken mutlaka doğru bir karar vermeniz gereklidir. Unutmayın ki güneşin doğduğu cephe olan doğu cephesi öğlene kadar batı cephesi ise gün batımına kadar evinizi aydınlık tutacaktır. )
  • Işık Rengi ( Birçoğumuz teknolojinin getirdiği bir yenilik olan beyaz lambaları tercih etmektedir. Her ne kadar daha yüksek ışık sağlasa da, beyaz ışık türleri sarılara oranla gözlerinizi daha çok yormaktadır. )
  • Evinizin Rengi ( Evinizin rengini ne kadar açık tonlarda olursa ışığın yansıması o kadar kolaylaşacak ve daha aydınlık olacaktır. )

Standart avize veya florasan tiplerinde alternatif olarak, yaşam alanlarınıza yerleştireceğiniz abajurlar sayesinde az elektrik tüketimi ile sağlıklı bir aydınlanma sağlayabilirsiniz. Aydınlatma öğelerini her zaman amacınıza uygun olarak kullanmak sizin faydanıza olacaktır. Örneğin bir kitap okuma esnasında odanın ışığı yerine yanınızdaki abajuru yakarak, gözleriniz için daha sağlıklı bir ortam yaratabilirsiniz.

Ev Aydınlatma Fikirleri konusunda görsel açıdan fikir alabileceğiniz bir çok farklı modele erişmeniz internet sayesinde çok kolay. Modern tasarımlara ve günümüz şartlarına uygun olarak tasarlanan ve led teknolojisine sahip asma tavan aydınlatma, duvar içine gizlenmiş spot ampuller gibi bir çok tercihiniz olabilir. Tekrar etmemizde fayda olan en büyük unsurlardan birisi olan sizin ve ailenizin sağlığı için seçeceğiniz ışık kaynağının gücüne dikkat etmelisiniz.

ÖNEMLİ  Akıllı ev sistemleri
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ