Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Eti’den yeni küresel yapılanma

Eti, milletlerarası pazarlarda yakaladığı büyümeye paralel olarak yeni bir küresel yapılanmaya geçti. Avrupa merkezli Eti International ünitesine liderlik eden Stephane Batoux, Eti Küresel CEO’su olarak atandı.

Eti’den yeni küresel yapılanma

Tüketicilere sunduğu onlarca markası ve yüzlerce çeşit eseriyle Türkiye besin dalının önde gelen markalarından Eti, Türkiye’nin küresel markası olma maksatları kapsamında çalışmalarına devem ediyor.

Bu kapsamda, 2017 yılında, Romanya Craiova’da Türkiye dışındaki birinci üretim tesisini faaliyete geçirmek, stratejik pazarlarında güçlü bir varlık oluşturmak ve uzun yıllardır devam eden yüksek ihracat performansına ivme kazandırmak üzere ‘Eti International’ coğrafik ünitesini kuran Eti, artık de yeni bir küresel tertibe geçiyor.

2017’den bu yana Avrupa merkezli Eti International ünitesine liderlik eden Stephane Batoux, 1 Mart 2023 prestijiyle Eti Küresel CEO’su olarak atandı.

Eti’nin en büyük pazarı olan Türkiye’deki gücünü korumak için, Eylül 2021’den bu yana Türkiye’deki satış örgütüne liderlik eden Ercan Öz ise, 1 Mart 2023 prestijiyle Eti Türkiye coğrafik ünitesinin CEO’su oldu. Öz, yeni durumunda Eti Küresel CEO’su, Stephane Batoux’a raporlayacak. Ercan Öz birebir vakitte Eti Besin Genel Müdürü olarak misyon yapacak.

2011 yılından bu yana Eti İcra Heyeti Lideri olan ve şirketin yakın geçmişindeki başarılarında değerli bir rol oynayan Hakan Polatoğlu ise Eti Besin İdare Konseyi Üyesi olarak vazifesine devam edecek.

Yeni küresel tertibin kurulması ve yeni liderlik grubuyla birlikte Eti, Türkiye’deki gücünü artırmayı, buradaki uzmanlığından yararlanarak memleketler arası büyümesini hızlandırmayı ve son olarak Türkiye’nin güçlü bir küresel markası olmayı hedefliyor.

Stephane Batoux kimdir?

1987 yılında University of Kent Finans ve İşletme Bölümü’nden mezun olan Stephane Batoux, University Bordeaux’da İktisat yüksek lisansını, Institut du Management de l’Achat Industriel’da Satınalma ve Finans üzerine İşletme yüksek lisansını (MBA) tamamladı.

Profesyonel mesleğine 1989 yılında Fransa Dijon’da bulunan Plasto şirketinde Satın Alma ve İnovasyon Müdürü olarak başlayan Batoux, daha sonra ReckittBenckiser bünyesinde Avrupa Bölgesi’nden Sorumlu Satınalma Müdürü, Satınalma Yöneticisi ve sırasıyla Fransa ve İtalya için Paris ve Milano ofislerinde Tedarik Zinciri Yöneticisi olarak farklı vazifelerde bulundu.

ÖNEMLİ  Konut fiyatlarında İstanbul ile yarışıyor: Sayı 1 milyon TL'ye çıktı vatandaş isyan etti

2000 yılında Danone’da çalışmaya başlayan Stephane Batoux, şirketin Paris ofisinde sütlü eserler kümesinde Küresel Satınalma Yöneticisi, Moskova ofisinde Rusya Operasyon Yöneticisi olarak vazife aldı. 2005 yılında Kiev ofisine Ukrayna Genel Müdürü olarak atandı ve sonrasında Bükreş ofisinde Romanya, Moldova ve Adriyatik’ten Sorumlu Genel Müdür olarak vazife yaptı.

2012-2014 yılları ortasında Coca-Cola Hellenic Bottling Company’nin Romanya ve Moldova’dan Sorumlu Genel Müdürlüğü misyonunu üstlenen Batoux, 2014 ve 2017 yılları ortasında Bükreş’te bulunan Albalact şirketinde Genel Müdür olarak çalıştı.

Beş lisan bilen (Fransızca, İngilizce, Rusça, İtalyanca ve Romence) ve otuz yılı aşan bir memleketler arası tecrübeye sahip Batoux, 2017’de Eti’de International CEO olarak misyon almaya başladı. Altı yıl müddetince Eti’nin Romanya, Polonya ve Balkanlar’daki faaliyetlerine liderlik eden Batoux, 1 Mart 2023’te, Eti Küresel CEO’su olarak atandı.

Ercan Öz kimdir?

Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden 1992 yılında mezun olan Ercan Öz, FMCG bölümündeki mesleğine 1997 yılında Pepsi Bottling Group’da başladı. 1999-2001 yılları ortasında Coca Cola’da Satış Yöneticisi olarak çalıştı.

2001-2010 yılları ortasında Coca Cola ve Frito Lay üzere FMCG şirketlerinde çok sayıda bölgenin Satış Müdürlüğü durumlarında vazife yaptı. 2010-2017 yılları ortasında ise Danone’da farklı ünitelerde ve farklı ülkelerde Satış Yöneticiliği ve Ülke Müdürlüğü üzere üst seviye vazifelerde bulundu. Ayrıyeten, Danone bünyesindeki birçok şirketin İcra Şuralarında vazife aldı.

Ercan Öz, 2017’de Getir’in yönetici ortağı olarak misyon yaptı ve 2017-2021 yılları ortasında bir Koç Holding şirketi olan Seviye Pazarlama’nın Genel Müdürü olarak misyon aldı.

Eti Şirketler Grubu’na 2021’de katılan Ercan Öz, Satış Kümesi Başkanlığı ve İcra Şurası Üyeliği misyonlarını üstlendi. Öz, 1 Mart 2023’te Eti Türkiye CEO’su olarak atandı.

ÖNEMLİ  ‘Türkiye Tek Yürek’ yardım kampanyasında toplanan 115 milyar lirayla 230 bin konut yapılabilecek
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ