Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

En Uygun Konut Kredisi Hangi Bankada?

En Uygun Konut Kredisi Hangi Bankada?

Konut kredisi faizleri son 1 aydır durağan bir seyir izliyor. Güncel en uygun kredi oranı 0,69. İşte konut kredisi faizlerinde son durum…

Bankaların konut kredisi faiz oranları yaklaşık 10 aydır sürekli düşüş yönünde hareket ediyor. Son bir ayda koronavirüs salgını ve kurda yaşanan hareketlilikle faiz oranlarındaki düşüş sabit kalmıştı.

Kredi faiz oranlarındaki durağanlığı ilk olarak kamu bankaları bozdu. Koronavirus tedbirleri kapsamında açıklanan ekonomik istikrar kalkanı projesi ile kamu bankalarında düşük gelirli tüketici için ihtiyaç kredisi faizleri yüzde 0.79’a düştü.

Ziraat Bankası, HalkBank ve VakıfBank ilk defa satışa çıkan sıfır konutların kredilendirilmesinde ise Ocak ayından itibaren kredi faiz oranlarını yüzde 0.79’a düşürmüştü. Konut kredisi faizlerinde en düşük olan söz konusu oran Nisan ayı itibariyle değişti.

Türkiye Finans Bankası banka gayrimenkulü konutların satışı için kampanyalı konut kredisi faiz oranlarını yüzde 0.69’a indirdi. Oran bankalar arasında konut için sunulan en düşük kredi faiz oranı oldu.

Söz konusu oran üzerinden 200 bin lira tutarda 10 yıl vadeli konut kredisi hesaplama yapıldığında kredinin aylık taksitleri 2.450 lira oluyor. Vade sonunda masraflar hariç yapılan toplam anapara ve faiz ödemesi ise 295 bin liraya denk geliyor.

Konut Kredisi Faizlerinde Son Durum

  • Türkiye Finans Katılım Bankası 10 yıl vadeye dek kampanyalı banka gayrimenkulü konut finansmanı için aylık yüzde 0.69 oranı ile konut finansmanı kullandırıyor.
  • Kamu bankaları ilk kez satışa sunulan konutlar için ortak kredi kampanyası sunuyor. Ziraat Bankası, HalkBank, VakıfBank ve Ziraat Katılım Bankası sıfır konut için aylık yüzde 0.79 faiz oranı ile 15 yıl vadeye kadar kredi kullandırıyor.
  • İş Bankası yüzde 1.75 tabela faiz oranı sunsada kampanyalı ürünleri için yüzde 0.95 faizle konut kredisi sağlıyor.
  • Akbank 10 yıl vadeye kadar aylık yüzde 0.97 faiz oranı ile kredi sunuyor.
  • Yapı Kredi Bankası 10 yıla dek tüm vadelerde yüzde 0.99 faiz oranı ile kredi kullandırıyor.
ÖNEMLİ  Hangi Evlere Konut Kredisi Çıkar?
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ