Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

En çok prim yapan ve gelişen semtler

En çok prim yapan ve gelişen semtler

Konut yatırımcılarının büyük bir ilgi ile yakından takip ettiği kentsel dönüşüm haberleri adeta yeni bir sektör oluşturmuş durumda. Harabe, metruk veya dökük diye tabir edilecek, maddi bir değer taşımayan konutların bulunduğu bölgelere kentsel dönüşüm gelmeye başladığından bu yana fiyatları büyük bir hızla yükselmeye başladı. Arazilere devlet desteği ile yapılacak olan dairelerin sıfır bina olacak olması ve ayrıca işin içinde devletin olması nedeniyle bölgede ve çevresinde yapılacak olan gerek tretuar düzenlemeleri gerekse sosyal yaşam alanları sayesinde bu bölgelerde konut sahibi olanlar ve yatırım amaçlı konut alanlar artık farklı bölgelere ulaşıp, aynı karlılık oranını yakalamaya çalışıyor.

Türkiye’nin en çok kalabalık ili olan İstanbul’da En Çok Prim Yapan ve Gelişen Semtler i  baz alarak konuyu açıklamak gerekirse, Anadolu bölgesinin en göze çarpan semti Ataşehir. Konut satışı ve kiralama işlemlerinde büyük ivme yakalayan semtin en gözde yatırımı olan İstanbul Finans Merkezi ile birlikte konut sirkülasyonun da adeta tavan yaparak rekor kırdı.

Kentsel dönüşüm ün en çok kazandıran semti olarak ise Kartal’ı örnek gösterebiliriz. Hükümet desteği ile hayata geçirilen bir proje olmaması nedeniyle çeşitli yapı firmaları tarafından parsel parsel paylaşılarak son sistem modern binalar ve iş merkezleri ile yaşam alanları farklı bir platforma taşındı.  Bölgeye getirilen Marmaray ve yeni yapılacak olan Adliye binası sayesinde m2 başı fiyat oranları 10 kat civarında artış gösterdi.

Yukarıda belirttiğimiz iki bölgenin dışında bir çok semt ilgi çekmekte bunların arasında; Halkalı, Bahçeşehir, Beylikdüzü gibi eski yerleşim bölgelerinde konutlar ve araziler şimdiden karaborsaya düşmüş durumda.

Bölgelerin yatırım konusunda tercih sebeplerini daha sade bir şekilde maddeler halinde açıklamak gerekirse ;

  • Konut projeleri ve üstlenici firmaların ticari kimlikleri
  • Projelerin nitelik bakımından boyutları
  • Projelerin müşterilere kazandırdığı maddi gelirler
  • Bölgede Toplu Konut idaresi tarafından yapılması planlanan yaşam alanları
  • Bölgenin hızlı gelişimi
  • Son ve En önemli madde ise Ulaşım
ÖNEMLİ  İş yeri Önüne Park Yasağı Getirilebilir mi?

Unutmayın ki En Çok Prim Yapan Semtler konusunu araştırdığınızda karşılaşılacak olan bilgiler sizlerden önce yapılmış olan araştırmalara dayanmaktadır. Bu sebeple yukarıda belirtmiş olduğumuz maddelerden yola çıkarak kendi tahminlerinizi yürütmeniz ve belediyelerin bu konudaki çalışmalarını gözlemleyerek fikir edinmeniz yatırım konusunda daha kazançlı çıkmanızı sağlayabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ