Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Emlak Konut’ta Faizler Yüzde 89’a Yükseldi!

Emlak Konut’ta Faizler Yüzde 89’a Yükseldi!

Kamu bankalarının konut kredi faizlerini indirmesinin ardından ikinci hamle de Emlak Konut’tan gelmişti. Kamu bankalarının faizleri yükseltmesinin ardından Emlak Konut’ta faizleri yükseltti.

Konut alan vatandaşa ‘2 yıl ödemesiz’ dönem fırsatı sunan Emlak Konut, kredi faizini de 0.69’a çekmişti.

Kamu bankalarının geçtiğimiz hafta konut kredisi faizlerini sıfır ve ikinci elde yüzde 87’ye çıkarmasının ardından, Emlak Konut da faiz oranlarını güncelledi.

Şirket, 1 milyon liraya kadar olan konutlar için faiz oranını yüzde 69’dan 89’a, 1 milyon ve üzeri konutlar için ise yüzde 74’ten 94’e çıkardı.

Kampanya Sürüyor

Emlak Konut’un ‘Hayallerini Ertemele Türkiye’ kampanyasında sunduğu 2 yıl taksit öteleme imkanı devam edecek.

Vatandaş, Emlak Konut yüklenicilerinin projelerinden konut aldığında ödemeye 24 ay sonra başlayacak. Kampanya kapsamındaki tüm projelerde vatandaşa önce yüzde 10 indirim yapılacak.

Yüzde 5 peşinat vererek ev sahibi olan vatandaş yüzde 15’lik ara ödemeyi 24 ay sonra yapacak. Kalan yüzde 80 için de konut kredisi kullanacak. Taksit ödemeleri de 3. yılda başlayacak.

11 Milyarlık Satış

2 Haziran’da başlayan kampanyada 10.7 milyar lira değerinde 7 bin 900 bağımsız bölüm satıldı.

Kampanyalı projeler İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Yalova, Konya, Denizli ve Niğde’de yer alıyor. Konut sektöründe yeni bir finansman modeli olarak devam etmesi planlanan kampanya geliştirilerek özel sektör firmaları tarafından da kullanılabilecek.

ÖNEMLİ  Emlak Konut 5 Bin Konutu Satışa Çıkarıyor!
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ