Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Emlak İştirak dört yeni şubesini daha hizmete açtı

Emlak İştirak, 4 yeni şubesini daha hizmete açtı.İstanbul’da 28’inci, Manisa ve Denizli’de birinci, Konya’da ise 3’üncü şubesini hizmete sunan …

Emlak İştirak dört yeni şubesini daha hizmete açtı

Emlak İştirak, 4 yeni şubesini daha hizmete açtı.

İstanbul’da 28’inci, Manisa ve Denizli’de birinci, Konya’da ise 3’üncü şubesini hizmete sunan Emlak İştirak, Türkiye genelinde toplam 62 şubeye ulaştı.

Mart 2019’da faaliyete geçen ve yılı 11 şube ile tamamlayan Emlak İştirak, 2020’de şubeleşmeye sürat vererek yıl sonu şube sayısını 50’ye taşıdı.

Bu yıl da Türkiye’nin dört bir yanında şubeleşme çalışmalarını sürdüren banka, 4 yeni şubesini daha hizmete sundu. Emlak İştirak, İstanbul Sultançiftliği, Manisa, Denizli ve Konya Kobisan şubelerini tıpkı anda açtı.

Emlak İştirak, yurt içi piyasalarında gerçekleştirdiği kira sertifikası (sukuk) ihraçlarıyla kaynak çeşitliliğini artırıp sukuk piyasasına süratli giriş yaparak Nisan 2020’den bu yana 7,6 milyar TL’lik sukuk ihracı gerçekleştirdi.

Emlak İştirak, Haziran 2020’de 100 milyon TL dengeli, 369 gün vadeli ve 4 dönemsel getiri ödemeli “getirisi katılma havuzuna referanslı kira sertifikası ihracı” gerçekleştirdi.

Emlak İştirak’in öbür değerli eserlerinden biri de 19 Mart 2021’de ihracını gerçekleştirdiği yaklaşık 47 milyon TL dengeli ve 455 gün vadeli iştirake dayalı sukuk ihracı oldu.

İştirak finans sisteminin özüne hitap eden risk paylaşımına ve iştirake dayalı sukuk ihracı ile Emlak İştirak, iştirak bankalarının kıymetli bir fon toplama aracı olan özel fon hesabı havuzlarını yaklaşık 16 yıl sonra kesimde yine canlandırdı.

Emlak İştirak, Şubat 2021’de Sermaye Piyasası Konseyi’nden almış olduğu 15 milyar TL dengeli kira sertifikası ihraç tavanı onayı ile Banka’nın büyümesine ve artan şube ağına paralel, sukuk ihraçlarını artırmaya devam edecek.

Emlak İştirak, kentsel dönüşüm ile riskli yapılarda yahut riskli alanlarda ikamet eden kat maliklerinin daha sağlam ve çağdaş binalarda oturmalarını sağlamak için yeni finansman tahlilleri geliştirdi. “Güçlendirme”, “Yerinde Birebir Dönüşüm (Emsal Artışı Olmayan)”, “Yerinde Dönüşüm (Emsal Artışı Olan)” ve “Alansal Dönüşüm” olmak üzere 4 adet iş modeli tasarlayan Emlak İştirak, her 4 modelde de kat maliklerine 120 aya kadar finansman kullandırabiliyor.

ÖNEMLİ  İnşaat Maliyetleri Katlandı!

Birebir vakitte kat malikleri Emlak İştirak’ten kullanacağı kentsel dönüşüm finansmanlarında, konut için azami 200 bin TL ve güçlendirme için azami 80 bin TL olmak üzere 120 ay vadeye kadar ve yıllık kar hissesi oranı üzerinden 400 baz puan devlet takviyesinden faydalanabiliyor.

“Yerel iktisada ve istihdama katkı sunmayı önemsiyoruz”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Emlak İştirak Genel Müdürü Nevzat Bayraktar, Emlak İştirak’in istikrarlı bir formda büyüyor olmasından duydukları memnuniyeti aktararak, şunları kaydetti:

“Müşterilerimize bulundukları lokasyonlarda ulaşmayı, lokal iktisada ve istihdama katkı sunmayı önemsiyoruz. Bu maksat doğrultusunda şube ağımızı genişletmeyi ve bölümde yeni eser ve hizmetler geliştirmek suretiyle farklılaşmayı sürdüreceğiz. İnsanı odağına alan, sürdürülebilir bir hizmet modeli anlayışı ile yaptığımız tüm çalışmalarda iştirak bankacılığı etik unsur ve uygulamaları doğrultusunda hizmet üretiyoruz. 4 şubemizin de ülkemize güzel uğurlu olmasını diliyorum.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ