Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Emlak Bank Faizsiz Kredi Sunacak

Emlak Bank Faizsiz Kredi Sunacak

Konut sektörünü finanse etmesi için yeniden açılmasına karar verilen Emlak Bankası katılım bankası olarak faaliyet gösterecek

TÜRKİYE EMLAK KATILIM BANKASI

Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu’nda bakanlığının bütçe görüşmelerine katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Emlak Bankası’nın yeniden yapılandırılmasına ilişkin bilgi verdi. “Emlak Bankası’nın tasfiyeden çıkarılması ardından çalışmalara başlandı ve Türkiye Emlak Katılım Bankası adıyla faaliyete geçirilmesine karar verildi” diyen Bakan Kurum, kapsam değişikliğinin katılım bankacılığının payını yüzde 15’e yükseltme hedefine önemli katkı sağlayacağını söyledi.

İNŞAAT SEKTÖRÜ İÇİN ÇÖZÜMLER SUNACAK

Hali hazırda bankacılık lisansı bulunan kurumun, faaliyete geçebilmesi için gerekli izin süreçlerinin başlatıldığına değinen Kurum, “Banka inşaat sektörüne ve konut piyasasına yeni çözümler sunacak” dedi. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’dan faaliyet izninin alınması ve merkez şubenin açılmasıyla bankanın önümüzdeki yıl hizmete başlayacağını kaydeden Kurum, “Geleneksel fonlama ve fon toplama modellerinin ötesine geçecek yapılar üzerine modelleme çalışmaları yapılmakta” diye konuştu.

2B ARAZİLERİDE 11 MİLYARLIK SATIŞ

2B arazilerinin satışına da değinen Kurum, bu kapsamda 531 bin adet taşınmazın toplam 11 milyar lira bedelle satışının tamamlandığını, bu rakamın 7.8 milyar lirasının tahsil edildiğini söyledi.

ÖNEMLİ  İkinci El Konutta 0,74 Faiz Fırsatı!
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ