Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Eminevim nedir, güvenilir mi?

Eminevim nedir, güvenilir mi?

Eminevim müşterilerini ev sahibi yapmayı misyon edinmiş bir gayrimenkul firmasıdır. Günümüzdeki bayanların kendi arasında düzenlediği altın günlerine benzer bir düzen ile aylık aidatlar toplayarak grup içerisindeki müşteriler arasında belirli periyotlarda yapılan kura çekimi ile kişileri ev sahibi yapmaktadır. Kuruluş konut kredisine alternatif olarak, işlemlerde faiz olmadığını belirtmekte ve İslami yönden caiz bir usule göre hareket ettiklerini söylemektedir.

Elbirliği ismini verdikleri sistem ile yapılan hesaplamalarda, ilk önce size ne kadar tutarda bir ev almak istediğiniz sorulmakta. Örnek olarak 90.000 Türk Lirası civarında bir ev almak istediğiniz zaman ortalama olarak size 120.000 Türk Lirası civarında bir geri ödeme planı çıkartılmakta. Aradaki fazla tutarın ise faiz değil, diğer katılımcılara ödenen kira bedeli olarak alındığını söylemektedirler.

Eminevim sistemine dahil olabilmek içen 5.000 Türk Lirası civarında bir kayıt bedeli ödemeniz gerekmekte, bu alınan ücret organizasyon bedeli adı altında size düzenlenecek olan evraklar ve yapılacak olan işlemler için alınmaktadır. Bu bedel talep ettiğiniz ev tutarına bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektir. Bu noktaya kadar anlattıklarımızdan Eminevim nedir, güvenilir mi? Sorusunun nedir kısmına cevap verdiğimizi düşünüyorum. Şirket kendi bünyesindeki politikasında daha bir çok prosedür barındırsa da temel olarak yapılan işlemler yukarıdaki unsurlara bağlı olarak zincirleme gelişiyor. Şimdi ise gelelim Eminevim nedir, güvenilir mi? Sorusunun güven kısmına;

Kuruluşun belirlemiş ve sizlere sunmuş olduğu ödeme planı ve toplam tutarlar kafanıza yattıysa, güven konusunda şuana kadar yaşatmış oldukları bir olumsuzluk olmadığını ve firmaya güvenebileceğinizi söylemek isteriz. Eminevim güvenilir mi? Sorusuna evet güvenilir yanıtını vermek, kısa vadede doğu ancak uzun vadede bilinmeyen bir olgudur. Firmanın siciline bakıldığında mağdur ettiği bir müşteri görülmüyor olsa da, bundan sonra izleyeceği politika ve gerçekleştireceği eylemler hakkında bir fikir yürütmemiz yanlış olacaktır. Müşterilerin bu güne dek yaşadıkları en büyük problemlerden birisi sistemden çıkma şanslarının olmamasıdır. Örnek olarak siz sisteme bu güne kadar 20.000 Türk Lirası civarında bir ödeme yaptığınızı var sayalım, ödeme gücünüzün düşmesi veya farklı bir yatırım gerçekleştirmek istediğiniz zaman sistemden çıkmanız mümkün değil. Sadece hissenizi satacak bir müşteri bularak devir işlemi sağlayabiliyorsunuz.

ÖNEMLİ  Müşteri Tecrübesinde Harikalık Mükafatı Eminevim’in Oldu
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ