Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

e-Devlet’ten 2020’de 424 milyon kere tapu bilgisi sorgulandı

Etraf ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye genelinde, mülkiyet bilgilerinin bilgisayar ortamına aktarılıp …

e-Devlet’ten 2020’de 424 milyon kere tapu bilgisi sorgulandı

Etraf ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye genelinde, mülkiyet bilgilerinin bilgisayar ortamına aktarılıp, her türlü sorgulamanın yapılabilmesi maksadıyla hayata geçirilen e-Devlet projelerinden biri olan Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemine (TAKBİS) vatandaşlar ilgi gösteriyor.

Tapu sorgulama ile ilgili süreçlerin süratli, yeni ve muteber halde yapılabilmesi için hayata geçirilen TAKBİS ile birebir vakitte her türlü şahıs ve kamu taşınmazlarının denetimleri ve takibi sağlanıyor.

COVID-19 salgını, kamu binalarına gitmeyi tercih etmeyenleri, tapu süreçlerini gerçekleştirmek için de internete yöneltti.

Kullanıcılar, geçen yıl Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün e-Devlet üzerinden verdiği hizmetle tapu bilgilerine online erişim sağladı.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye nazaran, 2020’de e-Devlet üzerinden 424 milyon kere tapu bilgisi sorgulandı.

En çok İstanbul, Ankara ve İzmir’de sorgulama yapıldı

Tapu bilgileri, vatandaşlar, kamu ve özel kuruluşlar tarafından en çok İstanbul, Ankara ve İzmir’de araştırıldı.

ÖNEMLİ  İmar Barışı'na Özel Kredi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ