Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Çiçekli Duvar Kağıtları

Çiçekli Duvar Kağıtları

Günlük yaşantımızda modern yaşamın getirdiği yeniliklere bağlı olarak yaşam alanımız olan evlerimizin de dekorasyonu hızla gelişmektedir. Bireyler hayatlarını idame ettirdikçe, yaşam alanlarını da modernize etmeye çalışırlar. Değişikliğin nadiren ancak köklü olarak görüldüğü evlerimizdeki en çok dikkat çeken noktalardan biriside duvarlarımızdır. Uzun yıllar boyunca boyama usulleri ile hem dekore edilen hem de rutin bakımları yapılan duvarlar, modernizasyondan nasibini alarak değişiklik yaşamaktadır.

Zamanla birçok dekor ürünü geliştirilen bu alanda bu güne dek en çok duvar kâğıdı ve alçılama yöntemleri ilgi görmüştür. Alçı dekor işleminde harç ile kaplanmış duvarlara önce normal alçı çekim işlemi uygulanır ve ardından ise, saten alçı diye tabir edilen daha pürüzsüz bir yüzeye sahip olan alçı türü uygulanarak duvarınızın daha düz bir hale gelmesi sağlanmaktadır.

Duvar Kağıdı uygulamasında ise, uygulama yapılacak alanın pürüzsüz hale gelmesi sağlanır. Bu işlem gerek zımpara ile gerekse alçılama yöntemi ile yapılmaktadır. Ardından yüzey üzerine uygulanacak olan özel kimyasal yapıştırıcılar hazırlanarak hem duvara, hem de kağıdın duvara yapışacak olan kısmına sürülür. Duvar kağıtları yapıştırma işleminden önceki süreçte ustalık gerektiren bir biçimde, ölçeklendirilerek parçalara ayrılır. Tüm hazırlıklar sona erdikten sonra kağıtlar yapıştırılarak, yeni bir dekor elde edilmiş olunur.

Duvar Kağıdı Çeşitleri içerisinde ilgi gören pek çok tür olsa da, 2015 Dekorasyon Modası na uygun olması ve göze daha hoş gözükmesi sebebiyle Çiçekli Duvar Kağıtları daha çok tercih edilmektedir. Çiçek modeli bir çok dekor konusunda alternatif konusu olduğu için bu tercihinizde karar kıldığınız anda dekore yardımcı unsurlar konusunda büyük rahatlıklar sizi bekliyor. Evinizde kombine bir tasarım uygulamayı düşünüyorsanız Çiçek Desenli Halılar dan tutun da, mutfağınıza alacağınız yemek takımına kadar hemen hemen her noktada ürün bulmanız mümkündür.

ÖNEMLİ  Bina Çatı Modelleri

Alacağınız Çiçekli Duvar Kağıtları nı seçerken dikkat etmeniz gereken önemli bazı noktalar bulunmaktadır. Bunlardan başlıcaları;

  • Duvar kağıdının Kalınlığı uygun standartlar ölçüsünde olmalı.
  • Kabartmalı bir model ise, kabartma yapılan noktaların dirayeti test edilmeli.
  • Kağıdın yapıştırma esnasında kullanılacak olan kimyasal maddeyi emmeyecek kadar kaliteli olmasına özen gösterilmeli.
  • Uygulama yapacak olan ustanın fikri alınmalı.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ