Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Çeyiz Hesabı Ödemeleri 2019’da Başlıyor

Çeyiz Hesabı Ödemeleri 2019’da Başlıyor

2016 yılında başlanılan Çeyiz Hesabı uygulamasında evlenen gençlere ilk ödeme 2019 yılında yapılacak

YENİ EV ALANA, EVLENENE DESTEK

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bu yıl içerisinde yapılan kanun değişikliği ile azami devlet katkısı miktarını konut hesabında 15 bin liradan 20 bin liraya, çeyiz hesabıuygulamasında ise 5 bin liradan 7 bin 500 liraya çıkmıştı.

ÇEYİZ HESABINA 22 BİN BAŞVURU

İlk ödemenin gelecek yıl yapılacağı Çeyiz Hesabı uygulamasında 22 bin 106 kişi hesap açtı. Bu yıl Eylül ayı itibariyle çeyiz hesabında 22 bin 106 kişinin 66 milyon 838 bin lira, konut hesabında ise 15 bin 85 kişinin 104 milyon 676 bin lira  mevduatı birikti.

GELECEK YIL ÖDENECEK

Çeyiz hesabının ilk ödemesi ise 2019’da yapılacak. 2016 yılında başlatılan Çeyiz Hesabı uygulaması ile ilk evliliğini yapacak gençlerin, en az üç yıl boyunca düzenli ödemeyle biriktirdiği tutara, yapılan ödemelerin süresine ve miktarına göre değişmek üzere, belirli oranda devlet katkısı sağlanıyor.

İLK KONUTA DA DEVLET DESTEĞİ

Yine aynı yıl başlatılan “Konut Hesabı” uygulaması ile de şimdiye kadar konut sahibi olamamış ailelerin ilk defa ev sahibi olmaları için en az üç yıl boyunca düzenli ödemeyle biriktirdiği tutara, yapılan ödemelerin süresine ve miktarına göre değişmek üzere, belirli oranda devlet katkısı sağlanıyor.

ÖNEMLİ  Müteahhitlik kesimi yurt dışından dokuz ayda 8,7 milyar dolarlık iş üstlendi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ