Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Çalışma odası dekorasyonu nasıl olmalı?

Çalışma odası dekorasyonu nasıl olmalı?

Teknolojinin gelişmesi ve ulaşılabilirliğinin kolaylaşmasıyla birlikte meydana gelen yeni iş alanları sayesinde home ofis kültüründe önemli bir gelişme kat edildi. Gerek üst düzey yöneticilerin raporları incelemesi veya gerekli talimatları verebilmek için güncel durumu takip etmesi, gerekse iş gücü kullanarak çalışan kişilerin online ( Çevrimiçi ) olarak gerekli işlemleri yerine getirerek çalışabilmesiyle birlikte, birincil yaşam alanlarımız olan evlerimizde yeni ihtiyaçlar meydana getirmeye başladı. Meydana gelen en büyük ihtiyaçlar listesindeki birinci sıradaki öğe ise çalışma odası. Uzun süre bilgisayar başında vakit geçiren kişilerin sağlık yönünden ciddi problemler ile karşı karşıya kalmasıyla birlikte, günümüzde çalışma odası dekorasyonu nasıl olmalı? Sorusuyla sıklıkla karşılaşmamıza neden oluyor.

Peki, sağlıklı ve verimli bir çalışma odası dekorasyonu nasıl olmalı?

Amacına uygun olarak dekore edilmesi gereken bu odalar, gerek iş kullanımı gerekse ders çalışmak için kullanılacak olsun, yaratıcılığınızı ve verimliliğinizi tetikleyecek bir dekora sahip olması son derece önemlidir. Aşağıda sırlayacağımız maddelere göz atarak, daha verimli ve sağlıklı ortamlar yaratabilirsiniz.

  • Aydınlatma: Odanızdaki en önemli etkenlerden başlıcasındır. Bu konudaki ilk hedefiniz; doğal ışık kaynağından en uzun sürede faydalanmayı sağlamaktır. Gün ışığına alternatif olarak odanızın tavanında alçak olmayan bir avize yardımıyla aydınlatma sağlayabilirsiniz. Çalışma masanıza koyacağınız masaüstü lambası sayesinde ise klavye veya defter, kitap gibi öğelerinizin daha net kullanımı sağlayabilirsiniz.

Aydınlatma konusunda ufak bir ipucu: Çalışma odanızda sarı ışık ( gün ışığı ) veren ampuller kullanmanız daha az yorulmanızı sağlayabilir. Beyaz renkteki ampuller gözünüzü ve bünyenizi daha çok yoracaktır.

  • Renk Seçimi: Çalışma odası dekorasyonu nasıl olmalı? Sorusunun vazgeçilmesi imkansız etkenlerinden birisi olan renk seçimi konusunda, işinize ya da dersinize konsantrasyonunuzu dağıtmayacak yumuşak renkler kullanmaya özen gösterin. Krem, açık mavi, şampanya, açık gri, açık yeşil gibi yumuşak tonlar kullanarak odaklanma probleminizi ortadan kaldırabilir ve daha verimli bir ortam yaratabilirsiniz.
  • Mobilya Seçimi: Çalışma odanızda uygun mobilya seçimi konusunda, başkalarının fikrine ihtiyaç duymak ve araştırma yapmak tavsiye edeceğimiz en son şeydir. Sonuç itibariyle sizin çalışma yönteminize ve yaptığınız işin amacına en uygun mobilyayı seçmeniz gerekmektedir. Bu konuda yapılabilecek tek tavsiye; alacağınız ürünlerin kaliteli ve fiyat konusundan uygun olmasıdır.
ÖNEMLİ  Balkon Dekorasyonu Fikirleri

Çalışma odası tasarımınızda oda içerisinde kullanılacak eşyalardan daha çok sizin kullanacağınız kişisel eşyalarınız önem taşımaktadır. Kullanacağınız sandalye veya koltuğun dik oturmanızı sağlaması, çalışma masanızın altında koyacağınız bir ayaklık sayesinde ayaklarınızın yere paralel bakması ve klavye kullanımı esnasında dirseklerinizin boşta kalarak eklem ağrılarına yol açmasını engellemeniz gerekmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ