Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Beyaz Eşya Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Beyaz Eşya Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Ev ve iş yerlerimizde temel kullanım ihtiyaçlarımızdan olan Beyaz Eşyalar, tüketim ürünleri sınıfında yer almakta ve bu sektörün önemli bir yüzdesini işgal etmektedir. Bağımlı ve bağımsız bir çok kuruluşun sertifika vererek güvenilirliğini ve dayanıklılığını ispat etmeye çalıştığı, bu sayede tüketicilerin tercihlerini etkileme yöntemi ile satış yapmaya çalışan birçok firma satış stratejisi konusunda farklı yöntemler izlemektedir. Beyaz Eşya Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Sorusunun cevabı; Kalitesi ve fiyatı olarak temel kavramda iki maddeye ayrılsa da, aslında dikkat edilmesi gereken birçok unsur mevcuttur.

Beyaz Eşya Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  • Kalite: Satın alacağınız ürün günlük kullanımınızda kısa sürede deformasyona uğraması, size ek yeni masraflar çıkartabilir. Bu sebeple tercih edeceğiniz ürünlerin dayanıklı tüketim malları sınıfında olmasına dikkat etmenizi tavsiye ederiz.
  • Fiyat: Birçok mağazada markalı satılan ürünler kaliteli olsa bile fahiş fiyatlar talep edilmektedir. Ödeyeceğiniz miktarın, satın alacağınız ürün kalitesiyle doğru orantıda olmasını ve malın gerçek değerinin ödeyeceğiniz tutar olduğuna kanaat getirin.
  • Sevkiyat: Buzdolabı ve çamaşır makinesi gibi ağır ürünlerin, aldığınız firma tarafından sevk edileceğinin garantisini alın. Harici nakliye söz konusu olduğunda evinizin uzaklığına göre ödemeniz gereken yüksek tutarlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.
  • Teknik Servis Ağı: Beyaz Eşya Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Sorusunda aslında en önemli cevaplardan biriside teknik servis ağıdır. Bilinmeyen bir markanın ürününü tercih etmeniz durumunda, oluşabilecek arızalara müdahale süreleri can sıkıcı olacak derecede uzayabilmektedir. Garanti kapsamında veya garanti süreci sona erdiğinde, şehrinizde size hizmet verecek bir teknik servis noktası olup, olmadığını sorgulayın.
  • Garanti Şartları: Bazı firmalar maliyeti düşürmek adına garanti şartlarını daraltabiliyor. Fabrikasyon hatalardan dolayı meydana gelebilecek her türlü arızaya karşı garanti verildiğini ve garanti belgesinin yetkili satıcı tarafından kaşe, ıslak imza şeklinde onaylandığından emin olun.
  • Montaj: Aldığınız ürünlerin, özellikle çamaşır ve bulaşık makinesi gibi tesisat işi olan beyaz eşyalarda, montajın ilgili firma tarafından ücretsiz yapılacağının taahhüt edilmesini sağlayınız. Sadece ürün bedelini ödeyerek fatura kestirmeniz ve ürünü mağaza kapısında teslim almanızın ardından, nakliye ve montaj gibi öğelere bir eşya tutarı kadar para ödemek zorunda kalabilirsiniz.
ÖNEMLİ  Radyatör'den nasıl daha yüksek ısı elde edilebilir?
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ