Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Bebek odası dekorasyon fikirleri

Bebek odası dekorasyon fikirleri

Hayattaki en değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın yaşam alanları bizler için büyük önem taşımakta. Bebeklikten itibaren yaşantılarının büyük bir bölümünü geçirecekleri bu alanların dekorasyonları hakkında dikkat edilesi gereken bir çok nokta var. Çocukların zihinsel gelişiminden, ruhsal rahatlığına kadar tahmin edilmesi bile güç alanları etkileyen bebek odası dekorasyon fikirleri hakkında yaptığımız araştırmalar ile size sağlıklı bilgiler sunmaya çalışacağız.

Çocuk odası hazırlarken iki temel amacınız olmalıdır. Bu amaçlardan ilki rahatlık diğeri ise emniyettir. Rahatlık ve emniyet, bebeğinizin yaşam alanı için vazgeçmemeniz gereken en temel iki unsur.

Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalara dayalı olarak ;

  • Bir bebek odasının ölçüleri minimum; 12 metrekare ila 15 metrekare arasında olmalıdır.
  • Bebek odasında mutlaka güneş gören en az 1 pencere olmalıdır.
  • Bebek odası olarak tasarlayacağınız odanın mümkünse evinizin, kuzey doğu veya kuzey batı cephesinde olması, güneş doğarken ve batarken güneş alacağı anlamına geleceği için bir puan daha faydalı olacaktır.

Oda seçimimizi yaptık, peki şimdi odamızın içine bebeğimizin kullanacağı eşyaların seçimine gelelim. Öncelikle seçeceğimiz eşyaların tümü sağlıklı ve temizlenmesi kolay ürünler olmalıdır. Odanın zeminine kesinlikle halı, kilim ve benzeri şeyler sermeyiniz. Bu tür ürünler toz, bakteri ve mikroorganizmaların yuvası halinde olduğu için, ne kadar dikkat etseniz de hijyenden uzak yerlerdir. Tavsiye edeceğimiz zemin türü ise; Anti bakteriyel özelliklere sahip laminant parke döşemesidir. Odada kullanılacak olan eşyaların mümkün mertebede metal olmamasına özen gösteriniz. Metal eşyalar manyetik alan oluşturacakları için, daha minicik bir bünyeye sahip olan bebeğiniz üzerinde olumsuz etkiler meydana getirebilir. Alacağınız tüm ürünlerin sivri köşeleri olmamasına dikkat etmelisiniz. Sivri köşeli eşyalar, bebeğinizin yürümeyi yeni öğrendiği zamanlarda onun için büyük bir tehlike arz etmektedir.

ÖNEMLİ  2015 yaz ev dekorasyonu fikirleri

Konuyu özetleyerek genel olarak Bebek odası dekorasyon fikirleri vermemiz gerekirse;

  • Odaya mutlaka 1 adet termometre yada elektronik derece koyun, oda ısısının ideal aralıklarda olduğu sık sık kontrol edin.
  • Bebek Telsizi ismi verilen elektronik haberleşme aletini kullanmanız, onu ağladığı zamanlarda daha rahat duyabilmeniz için faydalı olabilir.
  • Bebeğinizin üzerine örteceğiniz yorgan, battaniye ve benzeri ürünler ağır olmamalıdır.
  • Oyuncak seçimleriniz tüysüz olmalı ve mutlaka sağlıklı olmalıdır.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ