Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Banyo Dekorasyonu Nasıl Olmalı ?

Banyo Dekorasyonu Nasıl Olmalı ?

Şüphesiz ki evinizdeki en önemli alanlardan biriside banyonuzdur. Hem bedenen hem de ruhen arındığımız bu noktanın dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken bazı noktalar mevcut. Birazdan size anlatacağımız bu hususlara dikkat etmeniz halinde, ilerleyen zamanlarda karşınıza çıkabilecek ekstra masraflardan kurtulmanın yanı sıra, daha sağlıklı bir yaşam sürmeniz mümkün hale gelecektir.

Banyolar sürekli su ile iç içe olduğu için standart mobilya veya eşya tasarımlarını kullanmanız hızlı yıpranmaya yol açabilir. Bu sebeple satın alacağınız yada özel olarak tasarlatıp imal ettireceğiniz ürünlerin aşağıda belirteceğimiz kriterlere uygun olmasına özen göstermenizi tavsiye ederiz.

  • Duşa kabin kullanın. ( Duşa kabinler, beden temizliğiniz esnasında kullandığınız suyun banyonuzun diğer alanlarına sıçramasını, sızmasını engelleyerek suyun yol açabileceği zararları ortadan kaldırır ve temizlik konusunda büyük faydalar sağlar )
  • Havalandırma pencerenize dikkat edin. ( Her banyoda bulunan havalandırma menfezlerini kullanım esnasında açmanızı tavsiye ederiz. Sıcak suyun yol açtığı nem alanda bulunan diğer eşyalarınıza zarar verebilir. )
  • Fayans ve derz dolgu kalitesine dikkat. ( Eğer köklü bir dekorasyon yapıyorsanız ve bundan banyonuzda etkilenecek ise, döşeteceğiniz derz dolgunun kaliteli olması hayati önem taşımaktadır. Sürekli su göreceği için, dökülecek olan derzler çirkin bir görüntü oluşturmaktadır. )
  • Sunta mobilya kullanmayın. ( Erkeklerin traş olmak, abdest almak gibi bir çok ihtiyacını genelde banyo lavabolarında giderdiği aşikar. Bu noktada etrafa sıçrayan sular Sunta lam maddesinden yapılan mobilyaların şişmesine ve kullanılamaz hale gelmesine sebep olabilir. Sunta yerine MDF maddesi ile yapılacak olan mobilya türlerini seçmenizi tavsiye ederiz. )

Banyo Dekorasyonu Nasıl Olmalı sorusunda cevap vermeden önce düşünmeniz gereken en önemli madde kullanım şeklinizdir. Banyolarda bulunan duşa kabin, klozet, lavabo gibi unsurları kullanım sıklığınıza, kolay temizlenebilmesine, ve kullanımı mümkün olmayan alanları değerlendirerek yerleştirmeye özen göstermelisiniz. Çamaşır makinesi gibi elektrikle çalışan aletlerin banyonuzda bulundurmanızı tavsiye etmiyoruz. Mobilyada olduğu gibi, sıcak suyun kaynak olduğu nem ile bu cihazlarınızda kısa devre olması, kendine ve çevresindeki eşyalara zarar vermesi kaçınılmaz bir hale geliyor.

ÖNEMLİ  Bebek odası dekorasyon fikirleri
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ