Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Bankadan Ev Alana Yüzde 0,69 Oranlı Konut Kredisi

Bankadan Ev Alana Yüzde 0,69 Oranlı Konut Kredisi

Kamu ve özel bankalar ipotek yolu ile kendilerine geçen ikinci el konutların satışında faiz indirimine gitti. Bankalardan satışa çıkan konutlar yüzde 0.69 – yüzde 0.79 faizle kredilendiriliyor.

Bankalar kredilendirdikleri konutların ipotek yoluyla ellerine geçmesi ve bu konutların sayısının artması ile ilk olarak geçtiğimiz yıl itibariyle kendi bünyerleri tarafından internet üzerinden ihale usulü ile satışa başladı.

Değerinin Yüzde 20 Altında Satılıyor

Ziraat Bankası, VakıfBank, HalkBank ve Türkiye Finans Katılım Bankası banka gayrimenkulü konutların satışında uygun konut kredisi faiz oranları sunuyor. VakıfBank ayrıca söz konusu konutlar için satış fiyatları üzerinden yüzde 20’ye kadar indirim uyguluyor. Hemen her bankada piyasasının altında olduğu ihaleye açılan uygun fiyatlı konutlara talep yoğun.

Bir çok banka tarafından yurt genelinde hemen her ilde bu şekilde satışa çıkan binlerce konut bulunuyor. Bankalar söz konusu konutlar için konut kredisi faiz oranlarında da ayrıcalıklı fırsatlar sunuyor.

Düşük Faizli Konut Kredisi

Güncel olarak en uygun konut kredisi faizi sadece sıfır konutlarda geçerli olarak kamu bankaları tarafından yüzde 0.79 oranında kullandırılıyor. İkinci el konutlar ise en düşük oran yüzde 0.94 olarak sunuluyor.

Banka gayrimenkulü ikinci el konutlarda ise bankalar ayrıca özel kampanyaları uygulamaya başladı. Söz konusu konutlar için en düşük oranı yüzde 0.69 ile Türkiye Finans Katılım Bankası sunuyor. Banka katılım bankacılığı anlayışı ile 10 yıla kadar vade uygulayarak aylık yüzde 0.69 kar payı oranı ile konut finansmanı sağlıyor.

Yaklaşık 2 bine yakın banka gayrimenkulü konut satışa çıkaran VakıfBank ise bu konutlara özel olarak sıfır yada ikinci el ayrımı gözetmemeksizin yüzde 0.79 faiz oranı ile 15 yıl vadeye kadar konut kredisi sağlıyor.

Banka gayrimenkulü konut kredisi kullandıran bir diğer banka olan Ziraat Bankası ise söz konusu konutlar için ek bir faiz indirimi uygulamayarak aylık yüzde 0.94 faizle 15 yıla kadar kredilendirme imkanı sunuyor.

ÖNEMLİ  Düşük Faizli Konut Kredisine Nasıl Başvurulur?

Banka Gayrimenkulü Konut Kredisi Hesaplama

Banka gayrimenkulü konutlar için 250 bin lira tutarda konut kredisi hesaplama yapıldığında 10 yıl vadeli kredinin en uygun aylık taksitleri yaklaşık 3 bin lira, toplam geri ödemesi ise 368 bin liraya denk geliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ