Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Bahçe dekorasyonu nasıl yapılır?

Bahçe dekorasyonu nasıl yapılır?

Müstakil evler, villalar ya da köy evleri gibi doğa ile iç içe olan huzur cenneti mekânlardaki en önemli etken olan Bahçelerimizin dekorasyonu konusunda doğru bilinen birçok yanlış mevcut. Bu makalemizde sizlerle bahçe dekorasyonu nasıl yapılır? Konusu hakkında fikirlerimizi paylaşarak, bahçelerinizin daha huzur verici, sağlıklı ve güzel kokan alanlar haline gelmesini sağlayacağız.

Bahçe dekorasyonu konusunda ilk dikkat etmeniz gereken şey; Doğru miktarda yeşillik. Bahçenizi yeşillendirmek için kullanacağınız çim tohumlarının 4 mevsim olan tohumlardan seçmeniz halinde kışın kar altında dahi bahçeniz yeşil kalarak toprak örtüsünü göstermeyecektir. Bunun yanı sıra kendinizin, çocuklarınızın ve hatta torunlarınızın dahi rahat bir hareket alanı elde edebilmesi için, dikeceğiniz ağaçları gelişi güzel değil, kale suru şeklinde çevreleyici bir tarzda dikmeniz önem taşımaktadır. Tercih edeceğiniz ağaç konusunda yaz kış yeşil kalabilen çam ağaçlarını öneriyoruz. Meyve ağacı dikmeniz halinde gerek meyvelerin dökülerek yol açtığı çirkin görünüm ve koku, gerekse sonbaharda dökülen yaprakların yol açtığı kirlilik uzun vadede canınızı sıkabilir. Ayrıca pencere, balkon ve korkuluk gibi demirlere asabileceğiniz askı saksılar içerisine menekşe, erguvan, orkide gibi güzel çiçekli ve yapraklı çiçekler ekmeniz daha şık bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Gelelim bahçe dekorasyonu nasıl yapılır? Sorumuzdaki bahçe mobilyaları kısmına, bir çok yapı marketinden elde edebileceğiniz bu ürünler dış mekan kullanımına uygun olarak tasarlandığı için güneş, yağmur, kar ve rüzgar gibi doğal etkenlerden minimum düzeyde etkilenerek kısa vadede deformasyona uğramamaktadır. Bu sebeple; bahçenizde kullanacağınız tüm mobilyaların, bahçe mobilyası, outdoor ürünler veya dış mekan kullanım ürünleri olarak sınıflandıran kaliteli ürünlerden olmasına özen göstermelisiniz.

Işıklandırma bir diğer önemli konu. Akşam serinliğinde aileniz ile birlikte oturarak vakit geçireceğiniz alan mutlaka uzaktan aydınlatma olmalı. Işık kaynaklarının yakın konumda kullanılması sinek ve böcek türlerinin ışığa gelmesinden dolayı, sizi bir hayli üzecek ve yoracaktır. Dar açılı bir projektör spot takarak uzaktan aydınlatma sağlayabilir ve bu sayede ışığa gelecek olan haşere türlerini kendinizden uzak tutabilirsiniz. Ayrıca, bahçenizde kullanacağınız yeşillikler arasında yetişmiş ağaç tercih etmeyi düşünüyorsanız, iki ağaç arasında hamak kurmayı kesinlikle ihmal etmeyin.

ÖNEMLİ  2 Katlı Müstakil Dubleks Ev Modelleri
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ