Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Amerikan mutfak modelleri

Amerikan mutfak modelleri

Modern tasarımlar arasında uzun bir süredir listenin başlarında yer alan ve hemen herkesin sahip olmak istediği amerikan mutfak modelleri artık eskiye oranla hem daha az maliyetli hem de her şehirde imal edilebilir bir hale gelmiştir. Türkçe tabiri ile açık mutfak modelleri de diyebileceğimiz amerikan mutfak modelleri; mutfak ile yemek odasını bir araya getiren hem kullanış bakımından hem de şıklık bakımından rakipsiz bir konumda bulunmakta. Özellikle ev hanımlarının mutfakta geçirdiği zaman göz önüne alındığında, ferahlık ve işlevsellik açısından önemli faydalar sağlayan açık mutfaklar, tercih edilebilecek şık ankastre ve mobilyalar ile oldukça neşeli ortamlara dönüşebiliyor.

Özellikle teknoloji ile birleştiği zaman sadece yemek yapmak için değil, günlük vakit geçirme alanı olması engellenemez bir halde olan amerikan mutfaklar, halk arasında yerleşmiş olan pahalılık söylentilerinin aksine son dönemlerde hızla artan rekabet piyasası ile oldukça makul fiyatlarda yapılabilinmektedir. Aşağıda sizler için sıralayacağımız Amerikan mutfak modelleri ile siz de kendi zevkinize uygun tasarımlar yapmak için fikir sahibi olabilir ve evinizi daha yaşanılır bir hale getirerek, aileniz ile birlikte daha çok vakit geçirebilirsiniz.

amerikan mutfak model 1

Model 1;

Solid ( katı ) renklerin tercih edildiği bu tasarımda, tezgah üstü granit ile, tezgah altı dolapların yan kısımlarına yapılan kaplama dikkat çekiyor. Evye ile ocağın farklı tezgahlarda olması ise, dağınık çalışmayı seven veya komplike yemek yapan bayanlar için oldukça kullanışlı gözüküyor. Mutfak dolaplarına uygun mobilya renkleri ve daha açık parkeler ile adeta bir takım havası yakalanan tasarımda, asma tavan ve spot lambalar ile yapılan güçlü aydınlatma ve obje seçimleri tamamlayıcı unsur olarak göze çarpıyor.

 

 

amerikan mutfak mode 2Model 2;

Siyah ve Beyaz renklerin zıt olmalarına rağmen dengeli kullanımda bir birini tamamlayan nasıl iki renk olduğunu bu tasarımda görebilirsiniz. Ankastre ve yan duvarların zemininde kullanılan siyah rengin üzerine gri ve beyaz renkteki mutfak aksesuarları ile konsept bir görünüm elde edilmiş. Ergonomik dinlenme koltuğunun bulunduğu kısımda kitabınızı okurken, karnınız acıktığı zaman ek bir masaya ihtiyaç duymadan geniş tutulmuş mutfak tezgahı üzerinde yemeğinizi afiyetle yiyebilirsiniz.

ÖNEMLİ  Mutfak kapasitesini arttırıcı dekorasyon önerileri

 

 

amerikan mutfak model 3

Model 3;

Dar bir mekana uygulanan bu tasarım ise, görsellikten daha çok mevcut olan alanı en verimli şekilde kullanmayı hedeflemekte. Elektrikli aletlerin tamamı bir araya toplanarak arta kalan kısımlar dolap yapılarak değerlendirilmiş durumda. Tezgahı geniş tutmak kaydıyla, hem ocak hem evye hem de yemek masası olarak kullanıma sunulmuş olan Amerikan Mutfak modelinde beyaz ve gri renkleri açması için kırmızı tabureler ve siyah raflık kullanılarak renk kombini elde edilmiş.

 

 

Şehrinizde bulunan mobilya imalathaneleri ile görüşerek sizlerde kendi zevkinize uygun Amerikan mutfak modelleri üretmelerini isteyerek evinizin hem daha şık görüntüye hem de daha verimli bir kullanım alanına sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Bu konuyu okuyanlar, aynı zaman da aşağıdaki konuları da okudular.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ