Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Albayrak: Faizler Mayıs’ta 0,98’i Görecek

Albayrak: Faizler Mayıs’ta 0,98’i Görecek

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, konut kredisinde faizlerin yüzde 1,28’lere geldiğini belirterek, mayıs gibi yüzde 1’in altını, yüzde 0,98’i görünce sektördeki sürecin daha da hızlanacağını ifade etti.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, OYDER tarafından bu yıl 9’uncusu düzenlenen Otomotiv Kongresi’nde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin ve dünyanın ekonomik açıdan çok tarihi bir süreçten geçtiğini dile getirdi.

Bakan Albayrak, ÖTV ve KDV indiriminin uzatılmasına ilişkin dün gece yarısı resmi gazetede yayınlanan tebliğ ile birlikte özellikle iç piyasa ve iç talebin dengelenme sürecini desteklediklerini söyledi.

MART AYI İÇİN DAHA GÜZEL VERİLER GELECEK

Mobilya sektörü, beyaz eşya ve otomotivde ticari araçlardaki indirimin devamı noktasında adım attıklarını dile getiren Albayrak, “Konutta da mart itibarıyla günlük takip ettiğim rakamlar çok güçlü bir toparlanmaya işaret ediyor.” dedi.

MAYIS’TA FAİZLER 0,98’İ GÖRECEK

Albayrak, faizlerin yüzde 1,28’lere geldiğini belirterek, mayıs gibi yüzde 1’in altını, yüzde 0,98’i görünce sektördeki sürecin daha da hızlanacağını ifade etti.

Konut sektöründeki sürecin diğer sektörlere yansıdığına dikkati çeken Albayrak, yan sektörlerin, iç piyasa ve iç talebinin de inşaat sektöründeki hızlanmayı güçlü bir şekilde takip edeceğini vurguladı.

İkinci el otomobil satışlarında yaşanan KDV sorununun kendisine aktarıldığını ve konuya ilişkin çalışma yaptıklarını anlatan Albayrak, “Dün gece itibarıyla arkadaşlarla konuştuk, (KDV uyuşmazlığında) imzaları tamamladık, Külliyeye gönderdik. Bugün biraz önce aldığın bilgi itibarıyla Külliye’de de imzadan çıkmış. Bu uyuşmazlık sorununu da çözmüş olduk.” diye konuştu.

ÖNEMLİ  Murat Kurum: Düzce'de yıkılacak ağır hasarlı 791 yapı var
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ