Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Adana’da Değer Kazanacak Yerler

Adana ülkemizin gelişmekte olan illerinin başında gelmektedir. Adana’da değerlenecek semt ve ilçeler aşağıda listelenmiştir.

Seyhan

Seyhan’ın kuzeyi ve Yüreğir ilçesi hem arsa hem de konut fiyatlarının her geçen gün artması gelecekte daha fazla değer kazanacağına işaret ediyor. Öyle ki şimdiden Yüreğir ilçesinde, arsaların m2 fiyatı 20,00 TL ile 70,00 TL arasında değişiyor. Seyhan’da ilçesi son 5 yılda özellikle iş dünyasının yapmış olduğu yatırımlar sayesinde daha fazla kişiye iş imkânı sağladı. Bundan dolayı burada oluşan nüfus yoğunluğu daire ve arsa fiyatlarının artmasına neden olmaya başladı. Önümüzde ki 10 yıl içerisinde özellikle Seyhan ilçesi gayrimenkul açısından ciddi değer kazanacağa benziyor.

Ziyapaşa

Adana’nın değerlenen önemli semtlerinden biri de yüksek sayıda iş yerine sahip Ziyapaşa. Genelde eski bir yerleşime sahip olan semt de gayrimenkul satın almak oldukça zor. Semt ticari olarak aktif olduğundan dolayı kira ve daire fiyatları oldukça yüksek. İlerleyen dönemlerde kentsel dönüşümün girmesi ile beraber bambaşka bir çehreye bürünebilir.

Birçok sosyal tesise olan yakınlığı ve tren istasyonuna olan ulaşımı ile Ziyapaşa semti, Seyhan ilçesinin yükselen değeri. Atatürk Parkı ve yüzme havuzu gibi Adana’da çok nadir bulunan sosyal merkezlerine yakın bir bölge. Semt, Adana’nın merkez ilçesinden biri olan Seyhan’ın sınırları bulunuyor. Tarihi açıdan Adana’nın ilk yerleşimlerinden olan Güney Adana’nın gelişmesine paralel olarak kullanılmaya başlanan ve değerlenen semtlerin başında Ziyapaşa geliyor.

Kuzey Adana

Yeni Adana olarak isimlendirilen Kuzey Adana, gelişerek başlı başına bir şehir oldu. Yeni konut yapımı için arsa bulmak çok zor. Bu nedenle eski ve çok katlı yapılardan bıkanlar ve daha yeşil bir çevrede yaşamak isteyenler için Kabasakal mevkii hayat bulabilecekleri bir yerleşim alanı oldu. Şehir merkezine 15 dakika mesafede bulunan semt ulaşım kolaylığı ve sakin bir hayatın seçenler için cazibe merkezi haline geldi.

ÖNEMLİ  Malatya’da 6 bin depremzede aileye yeni konutlar inşa ediliyor

Adana Büyükşehir Belediyesi bölgeye özel bir ayrıcalık tanıyarak burayı ilin en cazip merkezlerinden biri haline getirdi. Belediye 2,5 katlı villalara özel tanımladığı semte, çevre düzenlemeleri ve sosyal tesis çalışmaları ile önümüzde ki yıllarda burayı yatırımcılara açmayı planlıyor. Eskiden maden ocakları bulunan semtte artık göle kadar yollar yapılıyor. Maden ocaklarından kalan yerler doldurulup üzerlerine sosyal tesisler yapılması planlanıyor.

Karahan Mevkii

Karahan Mevkii yatırımcıların gözdesi bölgelerden bir diğeri. Bölge imara açık değil ancak imarı çıktıktan sonra bu bölge otomatik olarak değerlenecek. Yol ve merkeze ulaşım imkânları geniş. Alışveriş merkezlerine ve şehir merkezine 15 dakikalık mesafede. Bu nedenle bu bölgeye ileriye dönük yatırım yapmak oldukça yüksek kazanç sağlayabilir.

 

Konuyla benzer içerikli olarak aşağıdaki yazılarımız da ilginizi çekebilir:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ