Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

Adalar’ın Yeni Ulaşım Aracı Elektrikli Faytonlar!

Adalar’ın Yeni Ulaşım Aracı Elektrikli Faytonlar!

Adalar’da bundan sonra toplu taşıma aracı olarak elektrikli fayton kullanılacak. İlk araç önümüzdeki günlerde Kınalıada’da hizmete başlayacak.

 

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’nden yapılan açıklama şöyle,

“Öncelikle Kınalıada’da olmak üzere; her biri en fazla 12 kişilik olmak üzere elektrikli araçla toplu taşımacılığın yapılması amaçlanıyor. İlk araç önümüzdeki günlerde hizmet vermeye başlayacak.  Yolculuk ücretleri, istanbulkart ile entegre olacak. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi kararı ile işletmesi İspark AŞ tarafından yapılacak. Bu uygulama test edildikten sonra zamanla tüm Adalar’daki toplu taşıma hizmetinin, elektrikli araçlarla yapılması planlanıyor.”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Adalar’da faytonların yerine hizmet verecek elektrikli araçların fotoğraflarını kamuoyuyla paylaştı. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından yazlık ve kışlık olarak tasarlanan, yanları açık sarı renkli elektrikli araçlara aynı anda 12 kişi binebilecek. Öte yandan tamamen kapalı olan mavi renkli araçlarla ise 16 yolcu taşınacak.

Elektrikli araçlar öncelikle Kınalıada’da hizmet vermeye başlayacak. Elektrikli araçların işletmesini İSPARK AŞ yapacak, yolculuk ücretleri, İstanbulkart ile entegre olacak.

FAYTONCULARIN İTİRAZI VAR!

Faytoncular Odası Başkanı Ünal, şu anda 3 bin kişinin ekmek yediği bir tekneyi ve atalardan miras kalan bir şeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir kerede ortadan kaldıracağına inanmadığını söyledi.

Ünal, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Adalar’da fayton yerine elektrikli araçların kullanılması kararına ilişkin, “Adalar’da binin üzerinde at var. Faytonlar kaldırılırsa o atları da özgür ortama salınmasını isteyen hayvanseverlere teslim edeceğiz herhalde. Bu atları ne yapacaklarsa onlar düşünsün. Biz onu düşünmüyoruz. Biz atlarımızı vermeyi düşünmüyoruz, faytonlarımızın kalkmasını istemiyoruz.” dedi.

ÖNEMLİ  Apartmanda Ortak Kullanım Alanları Nelerdir?
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ