Emlak Gündemi Haberleri – Şehir Emlak

1+0 Stüdyo daire için dekorasyon fikirleri

1+0 Stüdyo daire için dekorasyon fikirleri

Tek başına yaşayan kişilerin tercihi haline gelen tek odalı stüdyo dairelerin, doğru kombinasyonlarda dekore edilmesi evin kullanım alanı için büyük önem taşımaktadır. Oldukça dar bir kullanım alanına sahip olan 1+0 Stüdyo daire için dekorasyon fikirleri doğru olarak uygulandığı zaman, geniş ve ferah bir ev görünümü sağlayabiliyor. Günümüzde bu tip evlerin çoğalmasıyla birlikte, mobilya imalatına sahip şirketlerde bu tip konutlar için inovatif çözümler üretmeye başladılar. Mobilya firmaları arasında doğan rekabet göz önünde bulundurulduğu zaman fiyatlar konusunda düşüş, modeller konusunda ise fazla alternatif seçimler sunuyor. Stüdyo daire için dekorasyon fikirleri incelendiği zaman bazı püf noktalar dikkatimizi çekiyor. Bu noktaları sizlerle paylaşarak faydalanmanızı ve yaşam alanlarınızı ferahlatmanızı sağlayacağız.

1+0 Stüdyo daire için dekorasyon fikirleri;

  • Evinize alacağınız tüm eşyalar birden fazla amaca hizmet etmeli. Örnek olarak; yemek masanız yemek saatleri dışında çalışma masanız ve hatta televizyon ünitesi görevi dahi görmelidir.
  • Hemen her eşyanızın katlanabilir özelliği olmasına dikkat etmelisiniz. Masa ve sandalye gibi kaba yer kaplayan eşyalarınız, stüdyo daireler için tasarlanmış eşyalar sınıfında olması halinde, kullanılmadığı zamanlarda katlanarak daha az yer kaplayacaktır.
  • Duvarlarınızı tamamen kullanmaya özen gösterin. Yatak gibi büyük yer kaplayan ve zaruri ihtiyaç olan eşyalarınızı kullanılmadığı zamanlarda duvarlarınızda dekor öğesi olarak kullanabilirsiniz. Örnek olarak; Yatak ve baza kullanılmadığı zamanda duvara monte edilen bir mekanizma sayesinde kaldırılarak tabanında bulunan şık bir tablo ile duvarı bütünleştirecek ve yer işgalini engelleyecektir.
  • Açık renkler kullanmak ortamı ferah gösterecektir. Evinizin ve eşyalarınızın rengi açık ve yumuşak renkler olması halinde daha ferah bir görünüm elde edebilirsiniz.
  • Ayna kullanmak her zaman bir dekorasyon hilesi dir. Evinizin kritik noktalarına koyacağınız büyük aynalar ile, evi olduğundan çok daha geniş gösterebilir ve ortama ferahlık katabilirsiniz.
  • Aydınlatma her evin olmazsa olmaz dekorasyon unsurudur. Aydınlatma konusuna özen göstermeniz halinde, evinizde hiçbir kör nokta kalmayacak ve her bir metrekareyi verimli olarak kullanabileceksiniz.
  • Mutfak kullanımını minimize etmeye çalışın. 1+0 Stüdyo daire için dekorasyon fikirleri verirken genelde eşya kullanımından bahsetsek de, evinizde komplike yemekler yapmamanızı ve bu iş için gerekli aletleri barındırmamanızı tavsiye ediyoruz.
ÖNEMLİ  Ev ve ofis için dekoratif masa fikirleri
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ