Konya’da Değer Kazanacak Yerler

Konya’da Değer Kazanacak Yerler

Konya yüz ölçümü bakımından Türkiye’nin en büyük şehridir. Coğrafi konum bakımından bulunduğu yer itibari ile birçok il ile komşu olan Konya, ulaşım imkânlarının artması ile ciddi göç almaya başlamıştır. Tarım şehri olan Konya aynı zamanda içerisinde bulunan 4 büyük üniversite sayesinde ciddi bir öğrenci kitlesine ev sahipliği etmekte ve buna bağlı olarak istihdam artmaktadır. Şehrin nadir dezavantajlarından biri ilçelerin birbirine olan uzaklığıdır. Nüfus yoğunluğu genelde sanayi bölgesi ve üniversitelerin olduğu ilçelerde hızla artmaktadır.

Meram

Konya MeramYatırımcılar için son 10 yılda Konya çok büyük önem kazanmıştır. Şehrin yatırım amaçlı en dikkat çeken ilçelerinden biri Meram’dır. Meram ilçesi tam bir eğitim merkezidir. İlçenin %98’lik bir okuma yazma oranı vardır. İlçede halk eğitim merkezlerinin yanında sanat okulu mevcuttur. Ayrıca Necmettin Erbakan Üniversitesine Tıp Fakültesi Hastanesi bu ilçemizde bulunur. Bu nedenle bu ilçede gayrimenkul fiyatları ve kiralar yüksektir. İlçe öğrenci nüfusunun fazlalığı nedeni ile ticari olarak canlıdır. Aynı zamanda Konya ilinin diğer değerli ilçesi olan Selçuklu ile sınır komşusudur. Bu nedenle bu ilçede yatırım amaçlı gayrimenkul almak ciddi kar getirebilir. Kentsel dönüşüm kapsamında bulunan ve ulaşım konusunda problemsiz olan Meram ilçesi nezih ve gelir durumu yüksek kişilerin tercih ettiği bir ilçe olarak yatırımcıların dikkatini çekmektedir.

Selçuklu

Konya SelçukluGün geçtikçe daha fazla göç alan ve iş imkânlarının en fazla bulunduğu ilçelerden biriside Selçuklu ilçesidir. İlçe Konya’nın şehirleşme oranı en yüksek ilçelerinden birisidir. Belediyenin yapmış olduğu alt yapı çalışmaları ve sosyal tesisler bakımından birçok şehir ile yarışabilecek olan Selçuklu aynı zamanda binlerce öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Türkiye’nin en büyük üniversitelerinden biri olan Selçuk Üniversitesi bu ilçede bulunmaktadır.

Öğrencilerin ve diğer şehirlerden gelen kişilerin katılımı ile Selçuklu ilçesi Konya’nın en önemli ilçesi olmuştur. İlçe ulaşım hatları bakımından oldukça zengindir. Bunun dışında yoğun turist akışı ile döviz getirisi yüksek olan ilçe yatırımın gözdesidir. Konya Organize Sanayi bölgesine olan yakınlığı ve ulaşım kolaylığı bakımından burada istihdam edilmiş birçok işçi Selçuklu’da ikamet edebilmektedir. Günün her saati vatandaşların her ihtiyacını bulabileceği, son derece sosyal ve her gelir seviyesine hitap eden Selçuklu’da gayrimenkul fiyatları da son 10 yılda ciddi oranda yükselmiştir.

Selçuklu belediyesinin ilçeye kazandırmış olduğu bir değerli tesis de Tepekent Sosyal Tesisleri ve Ticaret merkezi de ilçeye büyük değer katmıştır. Tepekent semti gayrimenkul açısından ilerleyen dönemde ciddi rant getirecektir.

 

Konuyla ilgili olarak aşağıdaki yazılarımız da ilginizi çekebilir:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ